A lehető legkisebb ökolábnyomú zöldség a házad mellett terem! Gyalogos szállítás, vegyszermentes termelés, méltányos - önkéntes - munkakörülmények...
A "Nagymama konyhakertje" sorozat a legkönnyebben termeszthető fajtákat tartalmazza, hogy könnyen szerezz sikerélményt zöldségkertészként! Ha van kerted, vagy akár balkonod, vágj bele már most!
Pisum sativum
Középkorai, házikertben jól bevált fajta. A növény 50-60 cm magasra nő. Szép, középnagy, sötétzöld magokat fejleszt. Nagyon ízletes, édes. Lassan öregszik, többszöri szedéssel ad jó eredményt. Friss fogyasztásra és mélyhűtésre is alkalmas.
Tippek: Szakaszosan vetve meghosszabbíthatjuk a kelési időt. A borsó nitrogén-megkötő. Helyére ültethetünk káposztát, kelkáposztát, karalábét, céklát.
Vetés: március-áprilisban vethető, másodvetésként kora ősszel. Vetés után 8-12 napra kel, 10-16°C-on csíráztatva.
25-30 cm sortávra, 5 cm tőtávra vessük. Ha szükséges, támasszuk meg a növényt karóval, vagy állvánnyal.
Vetésmélység: 2-3 cm.
Szedés: Júniustól folyamatosan szedhető. Szükség szerint öntözzük.
A tasak tartalma cca. 25 folyóméter vetésére elegendő.
Csávázásmentes termék! Miért fontos ez?
A csávázás vegyszeres vagy hőhatáson alapuló védekezés a vetőmag felületére tapadt belsejében levő kórokozók elpusztítására. Sajnos a vegyszerrel, főleg a neonikotinoidokkal csávázott vetőmagok veszélyt jelenthetnek a rovarvilág, főleg a különböző méhfajták számára. Az elmúlt években több méhész által megfigyelt tömeges méhpusztulások mögött is a neonikotinoidokkal, vagyis rovarirtó hatású csávázószerek állhatnak, illetve a madarak számának csökkenése is részben a mérgezett rovarok elfogyasztásával, illetve a rovarállomány csökkenésével magyarázható. Csávázásmentes vagy bio vetőmagokat választva biztosra mehetsz, hogy az általad nevelt növények vegyszermentesek, és nem jelentenek veszélyt az élővilágra.