A lehető legkisebb ökolábnyomú zöldség a házad mellett terem! Gyalogos szállítás, vegyszermentes termelés, méltányos - önkéntes - munkakörülmények...
A "Nagymama konyhakertje" sorozat a legkönnyebben termeszthető fajtákat tartalmazza, hogy könnyen szerezz sikerélményt zöldségkertészként! Ha van kerted, vagy akár balkonod, vágj bele már most!
Cucumis sativus
Hasznos tippek: Az uborka kedveli a magas páratartalmat, forró, száraz napokon a környezetét is alaposan öntözzük be.
Futtassuk fel támasztékra, hogy szép egyenes termése maradjon! A támrendszeren nevelt uborka sokkal egészségesebb, kevesebb védekezést igényel.
Mindig csak a növények tövét öntözzük és lehetőleg állott vízzel.
A növénytársításoknál az uborkát a kukorica, bab, borsó, zeller, káposzta, cékla, hagyma szomszédságába vessük. Ne kerüljön a paradicsom, burgonya és a retek mellé!
Korai, partenokarp (beporzást nem igénylő), bőtermő salátauborka. Termése hengeres, 18-20 cm hosszú, sötétzöld színű. Felületén gyéren elosztott fehér tüskék találhatók. Melegágyban is termeszthető.
Vetés: V-VI, 2 cm mélyen.
Sortávolság 100 cm, tőtávolság 50 cm.
Optimális csírázási hőmérséklet: 20-25 °C.
Szedés: VII-IX.
Tartalma 8-10 folyóméterre elegendő.
Csávázásmentes termék! Miért fontos ez?
A csávázás vegyszeres vagy hőhatáson alapuló védekezés a vetőmag felületére tapadt belsejében levő kórokozók elpusztítására. Sajnos a vegyszerrel, főleg a neonikotinoidokkal csávázott vetőmagok veszélyt jelenthetnek a rovarvilág, főleg a különböző méhfajták számára. Az elmúlt években több méhész által megfigyelt tömeges méhpusztulások mögött is a neonikotinoidokkal, vagyis rovarirtó hatású csávázószerek állhatnak, illetve a madarak számának csökkenése is részben a mérgezett rovarok elfogyasztásával, illetve a rovarállomány csökkenésével magyarázható. Csávázásmentes vagy bio vetőmagokat választva biztosra mehetsz, hogy az általad nevelt növények vegyszermentesek, és nem jelentenek veszélyt az élővilágra.