Rédei vetőmag Cukkini - Black Beauty és Goldena: két kiváló cukkini fajta egy csomagban
A Rédei vetőmag Cukkini Black Beauty és Goldena két különleges cukkini fajta egy csomagban, amelyek kiváló választást jelentenek mind a kezdő, mind a tapasztalt kertészek számára. Az egyik legismertebb magyar vetőmagmárka, a Rédei magjai garantáltan kiváló minőségűek, biztosítva a bőséges és ízletes terméshozamot.
Miért válaszd a Rédei cukkini vetőmagot?
-
Black Beauty: Ez a mélyzöld, fényes héjú cukkini fajta klasszikus megjelenésével és gazdag ízével az egyik legnépszerűbb választás a kertészek körében. A Black Beauty cukkini gyorsan növekszik, bőséges termést hoz, és kiválóan alkalmas különféle konyhai felhasználásra, például grillezésre, sütésre és levesekhez.
-
Goldena: Az aranysárga színű Goldena cukkini fajta nemcsak dekoratív, de ízében is különleges. A Goldena cukkini lágy és enyhén édes ízvilága tökéletes választás salátákhoz, tésztákhoz, pároláshoz vagy nyers fogyasztáshoz. Ez a cukkini fajta jól bírja a különféle időjárási viszonyokat, ezért ideális választás a magyar kertek számára.
Természetes frissesség a kertedből
A Rédei vetőmag Cukkini - Black Beauty és Goldena fajták kiválóak friss fogyasztásra, de jól bírják a főzést és grillezést is. Ezek a cukkinik gazdag ízvilágot adnak bármilyen ételhez, legyen az zöldségköret, rakott zöldség, püré vagy akár grillezett köret. A friss, saját termesztésű cukkini előnyei közé tartozik a tápanyagban gazdag, vegyszermentes zöldség biztosítása.
A cukkini a kukorica, hagyma és karósbab szomszédságában érzi jól magát. Mivel nagy tápanyagfogyasztók, a vetésforgóban frissen trágyázott talajba, vagy bab, borsó után ültessük őket.
Ültetési és gondozási tanácsok
Mindkét cukkini fajta könnyen termeszthető, és kevés gondozást igényel. A vetőmagokat napos, jól vízelvezetett talajba érdemes vetni, ahol a növények gyorsan növekedhetnek és virágozhatnak. A megfelelő öntözés és tápanyag-ellátás biztosítása után a cukkini rövid időn belül hozza az első terméseket, amelyek nyár közepétől ősz végéig élvezhetők.
Bokor típusú, rövid indát fejlesztő, bőtermő mindkét fajta.
Napos, szélvédett helyet, tápanyagban gazdag talajt és rendszeres igényel.
A tasak tartalma cca. 10-15 fészek vetésére elegendő
Tipp: A tökféléket is termeszthetjük palántáról, ha korán szeretnénk termést, de vigyázzunk a gyökereire, mivel nem jól bírja az átültetést. Vessünk 2-3 szem magot poharakba március-áprilisban és május végén ültessük ki a szabadba a palántákat.
Vetés: IV-VI. hó között, 3-4 cm mélyen. Bokorba vetjük, négyzetméterenként 2-3 szem magot.
Optimális csírázási talajhőmérséklet: 18-24°C.
Szedés: VII-X. hó között.
A rendszeres szedés elősegíti a további virágzást és folyamatos termést.
A legfinomabbak a 20-25 cm hosszú termések.
Ne félj belevágni, mert semmi ördöngősség nincs benne
Csávázásmentes termék! Miért fontos ez?
A csávázás vegyszeres vagy hőhatáson alapuló védekezés a vetőmag felületére tapadt belsejében levő kórokozók elpusztítására. Sajnos a vegyszerrel, főleg a neonikotinoidokkal csávázott vetőmagok veszélyt jelenthetnek a rovarvilág, főleg a különböző méhfajták számára. Az elmúlt években több méhész által megfigyelt tömeges méhpusztulások mögött is a neonikotinoidokkal, vagyis rovarirtó hatású csávázószerek állhatnak, illetve a madarak számának csökkenése is részben a mérgezett rovarok elfogyasztásával, illetve a rovarállomány csökkenésével magyarázható. Csávázásmentes vagy bio vetőmagokat választva biztosra mehetsz, hogy az általad nevelt növények vegyszermentesek, és nem jelentenek veszélyt az élővilágra.
Tudj meg többet a fenntartható otthon- és kertápolásról!
Szeretnéd madárbarát kertté vagy balkonná varázsolni az otthonod külső területét? Olvasd el a Zöldbolt 5 tipp a madárbarát kertért/balkonért című cikkét, amely praktikus tanácsokkal szolgál arra, hogyan teremthetsz vonzó és biztonságos helyet a madarak számára a saját kertedben vagy balkonodon. Tudtad, hogy a lakosság is sokat tehet a beporzó rovarok, így például a méhek védelméért? A lakosság méhecskehotelekkel is sokat tehet a beporzó rovarok védelméért cikkünk bemutatja, hogyan hozhatsz létre méhecskehoteleket, amelyek nemcsak a kerted látványát gazdagítják, de a természetes beporzást is elősegítik, így hozzájárulva a környezetünk védelméhez.