A lehető legkisebb ökolábnyomú zöldség a házad mellett terem! Gyalogos szállítás, vegyszermentes termelés, méltányos - önkéntes - munkakörülmények...
A "Nagymama konyhakertje" sorozat a legkönnyebben termeszthető fajtákat tartalmazza, hogy könnyen szerezz sikerélményt zöldségkertészként! Ha van kerted, vagy akár balkonod, vágj bele már most!
Pisum sativum
Rajnai törpe zöldborsó vegyszermentes zöldség vetőmag kifejtőborsó, március elejétől május végéig vethető szakaszosan. Rövid tenyészidejű, minél korábban vetjük annál bőtermőbb. Kifejezetten alacsony fajta, ezért támasztékot nem igényel. Hüvelye középzöld színű, 7-8 cm hosszú.
Ez a régi Peti borsó, (Petit Provencal) amely szakaszos vetéssel a leghosszabb ideig vethető. Legkevésbé igényes borsónk.
A növény 40-45 cm magas, középzöld színű gyengén fogazott levélkés fajta. Virágzása korán, 54 napra következik be, virág színe fehér. Középzöld, átlagosan 7-9 mm átmérőjű magokat fejleszt.
Tippek: Szakaszosan vetve meghosszabbíthatjuk a kelési időt. A borsó nitrogén-megkötő. Helyére ültethetünk káposztát, kelkáposztát, karalábét, céklát.
Vetés: március-áprilisban vethető, másodvetésként kora ősszel. Vetés után 8-12 napra kel, 8-10°C-on.
25 cm sortávra, 4 cm tőtávra vessük.
Vetésmélység: 2-3 cm.
Szedés: A vetés idejétől függően akár már májustól folyamatosan szedhető. Szükség szerint öntözzük.
A tasak tartalma cca. 25 folyóméter vetésére elegendő.
Csávázásmentes termék! Miért fontos ez?
A csávázás vegyszeres vagy hőhatáson alapuló védekezés a vetőmag felületére tapadt belsejében levő kórokozók elpusztítására. Sajnos a vegyszerrel, főleg a neonikotinoidokkal csávázott vetőmagok veszélyt jelenthetnek a rovarvilág, főleg a különböző méhfajták számára. Az elmúlt években több méhész által megfigyelt tömeges méhpusztulások mögött is a neonikotinoidokkal, vagyis rovarirtó hatású csávázószerek állhatnak, illetve a madarak számának csökkenése is részben a mérgezett rovarok elfogyasztásával, illetve a rovarállomány csökkenésével magyarázható. Csávázásmentes vagy bio vetőmagokat választva biztosra mehetsz, hogy az általad nevelt növények vegyszermentesek, és nem jelentenek veszélyt az élővilágra.