Magazin
Szept
15
A ma kapható textilpelenkák már csak funkciójukban hasonlítanak azokra, amelyeket még mi viseltünk. Miért jók, milyen elõnyük-hátrányuk van, melyik típust is vegyem? Tényleg környezetbarát? Kicsit mélyedjünk el a részletekben!
Nov
12
A béltisztító zöld csoda! Miért isszuk a zöldleveket, milyen hatásuk van, miért fontos, hogy életünkbe beiktassuk? Ahhoz, hogy elegendõ fehérjéhez jussunk és úgy, hogy élõ enzimekhez is egyben, amely táplálja szervezetünket, sok zöld, ehetõ növényi levelet kellene elrágcsálnunk, minél zöldebb, annál gazdagabb klorofillban, így közvetlenül vehetjük fel a nap energiáját a leveleken keresztül és hozzájuthatunk még sok értékes tápanyaghoz, vitaminhoz.
Nov
12
Töltsd fel magad enzimdús ételekkel, és életenergiával! Mi is az a vegán étkezés? Mitõl más, mint a hagyományos táplálkozás? Mitõl adhat többet?
Nov
09
Mibõl és hogyan készül a papír? Mi az az újrapapír? Ez utóbbi valóban környezetbarátabb a hagyományos nem újrahasznosított társánál? Hány tonna fa kell egy kilogram fehér papírlap elõállításához? Milyen anyagokat használnak fel még a gyártás során? Hogyan tudunk takarékoskodni a papír felhasználással? Mióta és kik kezdték el a papír gyártását? Érdemes tudnunk a válaszokat, hiszen évente több mint 300 millió tonna papírt használunk fel a világon...
Okt
24
A természet az általa létrehozott anyagok lebontására ugynolyan gondot fordít, mint elõállításukra. A termeléstõl elragadtatott ember még nem tart itt! /F. Vester/
Okt
22
Helyi termék. Egyre többször hallani a kifejezést, ám még nem nagyon tudjuk, mennyi mindent takar, mi mindennel fonódik össze a fogalom. Egy egyszerû, mosolygós hangulatú videofilm most segít összerendezni fejünkben a lényeget.
Okt
15
A szemétszállítás elavult és sok konfliktussal járó átalánydíjas rendszerét hazánkban is a Nyugat-Európában már mûködõ, szolgáltatással arányos díjfizetés válthatja fel. Azaz csak annyi hulladék után kellene szemétdíjat fizetnünk, amennyit valóban megtermelünk...
Szept
16
Környezetvédelmi érdekünk, hogy a kezeink között megforduló eszközöket minél tovább használjuk, hogy mindent megjavíttassunk, amit meg lehet, s így minél késõbb váljanak hulladékká. A HuMuSz új adatbázisa ehhez nyújt segítséget.
Szept
15
A ma kapható textilpelenkák már csak funkciójukban hasonlítanak azokra, amelyeket még mi viseltünk. Miért jók, milyen elõnyük-hátrányuk van, melyik típust is vegyem? Tényleg környezetbarát? Kicsit mélyedjünk el a részletekben!
Aug
27
Veszélyes mértékben átalakítottuk bolygónkat. A szomorú jövõt azonban elkerülhetjük, ha szembenézünk a problémákkal és teszünk ellenük. Ebben segíthet egy most induló Humánökológia tanfolyam.
Aug
17
Hazánkban a Levegõ Munkacsoport egy nemzetközi összefogás keretében laborvizsgálatokat végeztetett, hogy kiderítse, árusítanak-e az egészségre és környezetünkre nézve káros összetételû mûanyag terméket a magyarországi üzletek. Meglepõ eredmény született.
Aug
02
Szemléletváltás a válság idején. Önellátás, takarékosság, környezettudatosság.
Kiadja: Leviter Kiadó Kft. (2009)
Júl
25
Otthoni, munkahelyi tevékenységeink során folyamatosan keletkeznek elektronikai hulladékok. Mit tehet egy környezettudatos felhasználó a tönkrement kenyérpirítóval, fénymásolóval vagy a kiégett villanykörtével?
Júl
08
"Robert Llewellyn brit színész, televíziós személyiség, író, producer 2007-ben egy idegtépõ karácsonyi nagybevásárlás után úgy döntött, hogy ételen, gyógyszereken és benzinen kívül egy évig semmi újat nem vásárol." A Tudatos Vásárló címû magazin arról kérdezte, hogyan élte meg s hogyan élte túl a kísérletet.
Máj
31
Megérkezett a nyár, s vele a pihenés ideje. Akit érdekel a környezet- és természetvédelem, a biogazdálkodás, az idén különleges nyaralással is próbálkozhat: önkéntes munkásokat várnak ökotanyákon, biogazdaságokban - itthon és külföldön egyaránt. Kaszálás az õshonos magyar gyümölcsösben, fejés egy ír tanyán, kõkerítés építése a Skót-felvidéken… mind-mind életre szóló élményt jelenthet!
Máj
12
Aki aggódik az élõvilágunkat fenyegetõ környezeti ártalmak miatt, az igyekszik odafigyelni arra, hogy vásárlói döntéseivel is segítse a környezetvédelem ügyét. Nekik nyújt kapaszkodót többek közt a termékeken található FSC jelölés… de vajon mit is takar pontosan ez a rövidítés?
Máj
08
Magyarország elsõ környezeti tanácsadó irodája, az Ökoszolgálat elindította interaktív weboldalát, a www.jollakni.hu-t, mely praktikus, közérthetõ tanácsokkal segít a városi otthonok környezettudatosabbá tételében. A könnyen megvalósítható szakmai tanácsokon túl a felhasználók megoszthatják egymással a „zöldítésben” szerzett tapasztalataikat, saját ötleteiket is.
Máj
01
Az élelmiszeripar és a környezetszennyezés káros hatásai sokakat aggodalommal töltenek el. Így van ezzel egy kis francia falu polgármestere is, aki úgy döntött, hogy az iskolai menzán bioélelmiszert kapnak a gyerekek. A „Vigyázat, ehetõ! - a francia bioforradalom" címû film egy kis közösség harcát meséli el az egészségesebb, élhetõbb világért.
Ápr
07
Szívmelengetõ tény, hogy napjainkban országszerte fel-felbukkannak valódi házi tejet árusító hûtõfurgonok, melyekbõl teljes értékû tejet, tejterméket vásárolhatunk kimérve – ráadásul magától a termelõtõl. A Tudatos Vásárlók Egyesületének megbízásából kedves, érdekes, elgondolkodtató film készült a témáról.
Márc
30
Hogyan lehet eladni a vizet, mikor az a kezdetektõl fogva ingyen van? Egyszerû! Igényt kell rá "gyártani". A 1970-es években nagy ötlettel rukkoltak elõ az üdítõital gyártók: palackozott vizet fognak eladni az embernek.... Annie Leonard legújabb kisfilme ezt a témát járja körül rajzolt figurái segítségével.
Márc
17
Hogyan termesszünk zöldségeket és gyümölcsöket mérgek vélkül? Tippek és ötletek a vegyszermentes konyhakertekért!