Milyen színt ad?
Vörös árnyalatok
Élénkvörös, 100% henna: A hatóidő függvényében, világos hajszín esetében élénk narancs és intenzív vörös közötti eredményre lehet számítani, a sötét hajnak pedig vöröses fényt ad. Az ősz hajat is egyetlen lépésben befedi. Ősz, szőke vagy szőkített haj kétlépéses színezése esetén az előfestéshez kiválóan alkalmas. A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.
Vörös - henna, amla és jatropha növényekkel: A hatóidőtől függően világos hajszín esetében erősebb narancs és sötétebb vörös közötti eredményre lehet számítani, a sötét hajnak vöröses fényt ad. Az ősz hajat is egyetlen lépésben befedi. Ősz, szőke vagy szőkített haj kétlépéses színezése esetén az előfestéshez kiválóan alkalmas. Az amla és a jatropha növényeknek köszönhetően erőteljesebb színeredményt kapunk, emellett intenzívebb ápoló hatás is érvényesül.
Barna árnyalatok
Világos barna: A hatóidőtől függően a hajat világosbarnára, illetve barnára festi. Akár az ősz hajat is egyetlen festés során befedi.
Természetes mogyoróbarna: A hatóidőtől függően a hajat mogyoróbarnára, illetve sötétebb barnára festi. Akár az ősz hajat is egyetlen festés során befedi. A legtöbb felhasználó közvetlenül az ősz, vagy részben ősz hajra alkalmazza ezt a színt.
Aranybarna: Az kezdeti hajszíntől függően az árnyalatok az borostyántól az aranybarnáig terjednek. Arany ragyogást ad a hajnak és ellenállóvá teszi. A hajat nem világosítja!
Középbarna: A kezdeti hajszíntől és a hatóidőtől függően az eredmények az élénk, meleg, fahéj-árnyalatú barna és az erős, mély középbarna árnyalatok között terjednek. Meleg fényt kölcsönöz a hajnak, és ellenállóvá teszi!
Sötétbarna: A hatóidőtől függően a hajat barnára, illetve sötétbarna színűre festi. Ősz, szőke és szőkített haj esetében előfordulhat, hogy a közvetlen festés nem hozza meg a várt eredményt. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott. Erről bővebben az Ősz haj festése bekezdés alatt olvashat.
Hamvasbarna: A Khadi hamvas barna hajfestéke gyönyörű matt, középbarna színt eredményez vöröses árnyalatok nélkül.
Szőke árnyalatok
Középszőke: A világos színű hajnak semleges, középszőke csillogást ad, sötétebb hajszínnél az eredeti hajszín és a festés összhatása adja a végleges színt. A hajat nem világosítja!
Sötétszőke: Az ősz vagy világos hajnak a világos- és a középszőke közötti matt, hamvas árnyalatot kölcsönöz. A sötét hajnak fényt kölcsönöz. A hajat nem világosítja!
Fekete árnyalatok
Fekete: Természetes, meleg fekete színt eredményez. Ősz, szőke és szőkített haj esetében a közvetlen festés kerülendő, előfordulhat, hogy a festés eredménye elégtelen lesz. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.
Így működnek Khadi hajfestékek, nézd meg az alábbi videót a használatukról!
Gyakori kérdések, válaszok
A kívánt eredmény eléréséhez kérjük feltétlenül tartsa be a pontos használati utasítást! A nem kívánt színárnyalatok elkerülése érdekében első használat előtt mindig végezzen próbafestést egy tincsen.
Alakítsa ki saját, egyedi hajszínét, keverje bátran a Khadi hajfestékek különböző árnyalatait!
Fontos: A növényi hajfesték kizárólag ép bőrön alkalmazható. Ügyeljen, hogy a bekeveréskor keletkező port ne lélegezze be, mert az arra érzékeny embereknél allergiás reakciót okozhat. Kerülje a szemmel, textíliával való érintkezést. Nem alkalmas szempilla, szemöldök befestésére, testfestésre.
A doboz tartalma: 1 csomag növényi hajfesték por, 1 db műanyag hajsapka, 1 pár műanyag kesztyű. Egy doboz tartalma kb. vállig érő haj festéséhez elegendő.
Használati utasítás
A Khadi növényi hajfestékek használatával, tiszta anyagokkal és természetes színekkel festheti be haját, káros vegyi anyagok használata nélkül. A Khadi növényi hajfestékeken található BDIH logó garantálja, hogy minden termék szigorúan szabályozott és ellenőrzött veszélyes anyagok tekintetében. A natúrkozmetikumokra vonatkozó szigorú előírások és szabályok értelmében a Khadi növényi hajfestékek mentesek mindenféle kémiai adalékanyagtól, ammóniától és peroxidoktól, nem tartalmaznak semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket, melyek az egészségre nézve ártalmasak lehetnek, vagy a haj minőségét gyengítenék. A Khadi hajfestékek minden egyes hajszálon réteget képeznek, a választott szín az Ön természetes hajszínével kombinálva adja a végleges eredményt, így teljesen egyedi, természetes színárnyalatok jönnek létre. A kívánt eredmény elérése érdekében kérjük feltétlenül tartsa be a pontos használati utasítást a Khadi növényi hajfestékek használata során. Az első használat előtt a nem kívánt színárnyalatok elkerülése érdekében mindig fessen be egy próbatincset.
Előkészítés
Gyűjtsön össze mindent, amire a hajfestés során szüksége lesz. Legyen keze ügyében a hajfesték por, a hajfestő ecset, a dobozban található kesztyű és műanyag sapka. Rakja fel melegedni a vizet, és vegyen elő egy tálat, amiben ki fogja keverni a festékmasszát.
Alapvetően frissen mosott hajra célszerű felvinni a festéket, a hajformázó termékek, szennyeződések, és a zsír eltávolítása után. Először tehát mosson hajat egy kímélő samponnal. Kerülje az intenzíven ápoló és a szilikon-tartalmú samponok használatát, ezek ugyanis csökkentik a festék hatékonyságát. Az ilyen termékek olyan anyagokat tartalmaznak, melyek film bevonatot képeznek a hajszálakon, ez pedig megakadályozza a növényi színanyagok megtapadását. Tartsa melegen haját egy törölközővel, míg minden előkészületet meg nem tett.
Ne feledje el védeni ruházatát. Készítsen elő egy régi törölközőt, amit nem gond, ha maradandó elszíneződés ér. A hajfesték felvitele közben terítse vállára. Használja a termék dobozában található műanyag kesztyűt is, ellenkező esetben az elszíneződés csak néhány nap elteltével tűnik el a körmökről.
A festékmassza bekeverése
Az a legjobb, ha a port egy kerámia edényben keveri el, mivel ez az anyag nagyon jól tartja a meleget, és nem engedi, hogy a keverék túl hamar kihűljön. Emiatt a fém, vagy üveg edények kevésbé megfelelőek. Tegyen a tálba kellő mennyiségű hajfesték port. Ennél a lépésnél vegye figyelembe, hogy a doboz tartalma egy körülbelül vállig érő haj teljes festéséhez minimum egy alkalomra elegendő, tőfestés esetén 3-4 alkalommal felhasználható. Óvatosan, mindig egy kicsit utána öntve adjon hozzá az adott hajfestékhez ajánlott hőmérsékletű (50-100°C-os) vizet. A keverőfolyadék lehet fekete tea is. Addig keverje, míg krémes, könnyen kezelhető pépet nem kap. A felhasználónak az ideális sűrűséget magának kell kikísérleteznie, hogy ne legyen se túl sűrű, se túl híg. Mindez függ a felvitel módszerétől, és a felhasználó hajszerkezetétől. Nagyon száraz, dauerolt haj esetében például keverhet egy hígabb keveréket, de a rövid, vékonyszálú hajra érdemes sűrűbbet készíteni. Akkor találta el az ideális bekeverési sűrűséget, ha a hatóidő során a massza se nem morzsolódó, se nem csepeg. Hogy a várt eredményt kapjuk, a hőmérsékletet nem elég csak megbecsülni, hőmérő használata is feltétlenül szükséges. Bármilyen vízhőmérő, laborhőmérő vagy sütéshez használt hőmérő megfelel a célnak.
A Khadi növényi hajfestékkel történő festés sikere nagymértékben függ a festék melegen tartásától. Ezért, hogy a felvitel során ne hűljön ki a színező paszta, állítsuk a festékes tálat meleg vízfürdőbe.
A festékmassza bekeverése közben ne lélegezze be a finom port, mert az arra érzékeny embereknél allergiás reakciót válthat ki!
A massza felvitele még kellemesebbé válik, ha előtte mixerrel még egyszer átdolgozzuk.
A hajfesték felvitele
A bekevert masszát a lehető legoptimálisabb állapotban, frissen mosott, törölközőszáraz hajra vigye fel. A hajfestéket kizárólag ép bőrön alkalmazza!
Célszerű a festéket meleg vízfürdőbe állítani, hogy az felvitel közben is megtartsa az optimális meleget. Mindig a paszta legfelső rétegéből vegyen, hogy ne hűljön ki a többi része. Olyan árnyalatok esetében, ahol forró vízzel kell kikeverni a hajfesték port (vörös árnyalatok), várjon addig, amíg a massza annyira ki nem hűl, hogy már nem tud égési sérüléseket okozni. Mindenképpen érdemes a felvitelhez hajfestő ecsetet használni. Ezzel tincsről tincsre lehet haladni, és a festéket közvetlenül a hajtőhöz lehet felkenni. Ha hígabbra keverjük a színező masszát, akkor hajfestő flakonból is rányomhatjuk a hajra. Ezzel olyan kényelmessé válik a hajfestés, mint a megszokott kémiai festékekkel.
Fontos, hogy a festést a homlok és a halánték területén kezdje, mert a haj itt gyakran világosabb, mint a fej többi területén, és az első ősz hajszálak is itt jelentkeznek. Kezdje a hajtöveknél és haladjon tincsenként a hajvégek irányába. Amennyiben a befestett tincset mindig elfésüli, ez könnyen kivitelezhető.
A maradék festéket kenje szét a haján, és masszírozza be az ujjaival. Ezáltal a festék még jobban eloszlik a hajon, és az esetleges hézagokhoz is eljut. Ha elkészült, tegyen rá egy műanyag fürdősapkát vagy tekerje körbe folpackkal, hogy a festék ne száradjon ki. A hatóidő leteltéig tartsa melegen a fejét egy törölközővel vagy hajturbánnal. Minél melegebben tudja tartani a festéket, annál jobb a festés hatékonysága, annál szebb lesz a végleges hajszín.
Hatóidő
A hatóidő a haj típusától, szerkezetétől és állapotától, és az elérni kívánt színtől függ. Alapvetően azonban igaz és irányadó, hogy minél hosszabb a hatóidő, annál intenzívebb szín alakul ki.
Az ajánlott hatóidő 30 perc és 2 óra közti időintervallum.
Azt javasoljuk, hogy az első festésnél rövidebb ideig hagyja hatni a festéket, így a haj reakciója alapján el tudja dönteni, hogy a későbbiekben szükséges-e növelni azt. A merészebb felhasználók, akik valószínűleg sötétebb hajszínt kívánnak elérni, természetesen kezdhetik 2 órával a felhasználást.
A hatóidő kiválasztásánál vegye figyelembe, hogy a haj szerkezete és állapota alapvetően befolyásolja a festés eredményét.
A megfelelő hatóidő meghatározása történhet próbatincs festésével is. A próbafestéshez mossa meg az egész haját, majd a színező pasztát vigye fel a kiválasztott hajtincsre. Célszerű olyan területről választani, ahol a haj a legvilágosabb, vagy a legőszebb, így információt kaphat a problémásabb területeken történő festés eredményéről.
A próbatincs festésénél fontos, hogy ugyanúgy járjon el, mintha a teljes haját festené, hiszen csak így kaphat hiteles eredményt! Fontos, hogy mossa meg az egész haját, használjon zuhanysapkát és gondoskodjon a festék melegen tartásáról, ugyanis a haj valóságos reakciója csak így idézhető elő.
A Khadi növényi hajfestékekkel történő festés sikerét nagymértékben meghatározza a hatóidő alatt fennálló megfelelő hőmérséklet biztosítása. Ezt a célt szolgálja a műanyag zuhanysapka, és a köré tekert hajturbán vagy törölköző. Erre a célra használhat egy meleg sapkát is, ami nem korlátozza a mozgásban.
Festés utáni lépések
A hatóidő leteltével mossa meg a haját tiszta, meleg vízzel. Alaposan öblítse át, hogy ne maradjon benne festék. A Khadi növényi hajfesték finomra őrölt struktúrája miatt könnyedén kiöblíthető, anélkül, hogy morzsás maradékot hagyna a hajon.
Optimális esetben a következő 24-48 órában a samponos hajmosást célszerű elkerülni, mert a festék kimosódásához vezethet (különösen az indigóból származó festékrészecskék esetében jellemző ez). Kerülje a hajápoló, illetve hajformázó termékek használatát is, hogy a festék tovább dolgozhasson, és stabilizálódhasson. A növényi hajfesték részecskéi levegővel érintkezve a következő 24-48 órában tovább alakulnak, a hajszín tovább mélyülhet. Ha még sötétebb szín volt az elképzelése, ez alatt az idő alatt megismételheti a festést. Ezután már hajat moshat a megszokott módon.
A festés tartósságának fokozása érdekében javasoljuk a Khadi hajolajok használatát. Amennyiben a samponos hajmosás előtt Khadi hajolajjal kezeli a festett hajat, a színezés tartósabb lesz.
A festést követően egy nappal egy kis adag hajolajat tegyen a száraz hajra, és hagyja hatni 30-60 percig. Végül mosson hajat szokás szerint. A Khadi hajolajok használatával a szín tartósabbá, a haj selymesebbé, könnyen kezelhetővé válik. Különösen látványos az olaj hatása, amikor színezés után szárazságérzetet tapasztalunk a hajon. A haj újra fényessé, dússá válik, és a szárazságérzet megszűnik.