Kiváló Gyulladáscsökkentő Bio Ganoderma Lucidum Gomba és Cickafarkfű Kivonat
Ez a termék kiváló gyulladáscsökkentő hatású, hiszen bio Ganoderma lucidum gomba és cickafarkfű kivonatot tartalmaz. Emellett bőrnyugtató gyógynövényekből származó hatóanyagokat, valamint a barnulási folyamatot támogató aminosavakat és makadámdió kivonatot is tartalmaz. A mélyrétegi bőröregedési folyamatokat fékező zöld tea és körömvirág kivonata, az oliva kivonat és az aloe gél pedig bársonyos, üde bőrérzetet biztosít.
Alkalmazása
Napozás és szoláriumozás után a megtisztított nedves bőrfelületre vékony rétegben felvisszük.
Natúrkozmetikum
Tudj meg többet a fenntartható szépségápolásról
Ha szeretnéd természtes módon és környezettudatosan óvni a bőrödet a téli és a nyári napsuárzástól, olvasd el ezt a cikkünket! Ha pedig a hajápolásról szeretnél megtudni többet, akkor ajánljuk neked a rozmaringos hajápolásról szóló és a rizsvizes hajápolási tippekről szóló cikkünket!
Összetevők (INCI): AQUA, GLYCINE SOJA OIL*, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS L. J *, CETEARYL GLUCOSIDE, GANODERMA LUCIDUM EXTR*., CETEARYL ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL*, CALENDULA OFFICINALIS OIL*, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTR.*, WHITE BEES WAX*, HIDR. SWEET ALMOND PROT., , THEOBROMA CACAO BUTTER*, L-TYROSINE ,NICOTINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, OLEA EUROPEA EXTR., RETINYL PALMITATE**, XANTHAN GUM, ALLANTOIN, CAMELIA SINENSIS EXTR., CANAGA ODORATA OIL, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, CEDRUS ATLANTICA OIL, L-MANNITOL, SODIUM BENZOATE, CALCIUM GLUCONATE, GLUCONOLACTON.
*=ellenőrzött ökológiai termelésből származik.
Az összetevők ≥ 95%-as tanúsított biotermelésből származik.
A Ganoderma lucidum gomba Gyöngyösi Sándor ökogazdaságából származik.
**A gyártó tájékoztatása a Retinyl Palmitate kapcsán felmerült aggodalmakról:
Élettanilag a sejtmembránok a napfény UVA és UVB sugarai elleni védelmét szolgálja a bőrben az A-vitamin, mivel a sejtmembránokat védi a fény által okozott lipidperoxidációs károsodási folyamatoktól. Ezért fontos, hogy megfelelő mennyiségben hozzájussunk élelmiszerekből.
1987-ben felmerült, hogy a retinyl-palmitátnak bőrápoló termékekben történő alkalmazása fotoszenzibilizáló lehet bizonyos körülmények között. Számos neves kutató csoport végzett erre vonatkozó vizsgálatokat az FDA, CIR, SCCS megbízásából is. A kísérletek tapasztalatai azt mutatták, hogy nem mindegy, hogy milyen közegben alkalmazzák pl. a retinyl-palmitátot, retinyl-acatátot és a retinolt. Tehát, hogy a bőrre vitt kozmetikai készítményben van-e pl. szintetikus fényvédő, avobenzone, kémiailag erősen módosított szintetikus konzerválószer, és hogy milyen koncentrációban alkalmazzák ezeket?
A kísérletek egy részét szőr nélküli, mutáns laboregereken végezték és a publikációból nem volt egyértelműen megismerhető, hogy milyen összetétű krémben alkalmazták. A kozmetikum összetétele pedig egy igen lényeges szempont a bőrben zajló anyagcserefolyamatok szempontjából. A kozmetikai termékformulázási gyakorlatban általában 0,02%-tól 0,5%-ig alkalmazzák a retinyl-palmitátot, retinyl-acetátot, vagy retinolt, mint a leggyakoribb, kozmetikai célra használt „A-vitamin forrásokat”. A tengerentúlon egyes felmérések szerint bizonyos ránctalanító, kollagénvédő és kollagén képzést stimuláló luxus kozmetikai formulákban néha 1-1,8 %-nyi mennyiség is alkalmazásra került az A-vitamin forrásokból.
Kozmetikumokkal 2009-óta nem lehet állatkísérleteket végezni, vagy végeztetni az EU kozmetikum gyártóinak. Így a korábbiakban pl. a patkányokon, tengeri malacokon, és egereken, sertéseken, szarvasmarhákon, majmokon végeztetett a in vitro és in vivo kísérleteket összegezték, ahol 0,5%-1,0% koncentráció tartományban alkalmaztak retinyl palmitátot. A korábbi ellentmondásos eredményeket tisztázandó toxikológiai összegzésként az SCCS toxikológusai áttekintették, ellenőrizték és egyéb vizsgálatokkal kiegészíttették az A-vitaminokra vonatkozó kutatásokat, amelynek eredményeit 2016.-ban összegezték. A hivatalos, 2016-ban SCCS (Scientific Comittee on Consumer Safety) által összegzett vizsgálatok a következőt mutatták:
1. Az A-vitamin testápolókban biztonságosan használható a megszokott formulázási 0,05% Retinol ekvivalens mennyiségben, a szokásos napi 2x történő alkalmazás esetén.
2. Kézápoló krémekben 0,3%-ig, arckrémekben 0,3%-ig biztonságosan használható a napi alkalmazási helyes gyakorlat szerint.
3. Rinse-off termékekben 0,3% tiszta retinol-ekvivalenssel számolva biztonságosan alkalmazható a szokásos napi alkalmazási gyakoriság mellett.
A táplálékokból (tej, tojás, húsfélék)-ből felvett napi A-vitamin bevitel mellett az a hivatalos álláspont, hogy nincs elegendő vizsgálati eredmény arra nézve, hogy alkalmazását fényvédő termékekben számottevő egészségügyi kockázatot okozna. Arról nem is beszélve, hogy a natúr, bio fényvédőkben ásványi pigmentekkel, fizikai úton (a fény visszaverő képességük alapján) védik a bőrt a károsító fénysugarak nagy mennyiségétől, tehát szintetikus fényvédőktől mentesek a termékek. A fényvédő termékekben az EU hatályos kozmetikai rendelete alapján a retinol egyenértékre számított retinyl-palmitát mennyisége 0,2%-ig külön deklarálás nélkül is megengedett. A Biola kozmetikumai 0,01-0,03% retinolban kifejezett retinyl-palmitátot tartalmaznak.A kozmetikai termékekben engedélyezett összetevők listájában karcinogenitási (rákkeltő) kockázatot hordozó összetevőként elkülönített CMR anyagok listájában jelenleg sem szerepel a retinyl-palmitát.