A könyvet elolvasva más szemmel tekintesz majd ezekre a hatlábú, négyszárnyú élőlényekre, és az is kiderül, miért nélkülözhetetlenek sok növény- és állatfaj, valamint az ember számára.
ANNE SVERDRUP-THYGESON a rovartan tudósa – kutatóként, oktatóként és kommunikátorként dolgozik. Doktorátusát természetvédelmi biológiából szerezte, rendszeresen előad a természetmenedzsment és az erdei biodiverzitás témakörében. Tudományos blogja nagy népszerűségnek örvend Norvégiában.
Terra Insecta – Miért csodálatosak és nélkülözhetetlenek a rovarok? című könyve hét héten át vezette hazájában az eladási listákat, és közel 25 nyelvre fordították le.
Az elevenszülő levéltetvektől a zombikaticákig: könyvajánló egy harmadikostól, mindenkinek - Balázs Zsuzsanna és a 9 éves Szomori Nimród közös könyvajánlója a Quibit oldalán olvasható.
"Talán soha nem olvastam volna el egy teljes könyvet a rovarokról, ha tavaly év végén nem jelenik meg magyarul az Elképesztő rovarok című norvég gyerekkönyv. De megjelent, a kilencéves Nimród pedig elolvasta, és véleményt is írt róla. Mivel a kötetnek felnőtt változata is van, tálcán kínálta magát a közös recenzió." (Balázs Zsuzsanna)
Nimród élvezettel forgatta a könyvet, és a sok-sok érdekes rész közül egyet kiemelve így ír: "A zombibogaras rész nagyon érdekes volt, sosem gondoltam volna, hogy létezik ilyesmi, hogy egy bogár zombivá változtasson egy másikat. Sőt, egy gomba is tud ilyet: „a gomba kezdetben a bogár testében növekszik és olyan vegyi anyagokat termel, amelyektől a bogár furcsán kezd viselkedni. Amikor az éjszaka leszáll, a gomba elkezd kinőni a bogár testéből. A bogár ilyenkor különös módon kitárja a szárnyát, pedig már nem is él. Ha ugyanis tárva vannak a szárnyai, a gomba könnyebben ki tud jutni a testéből. Meglepett az is, hogy egy élőlénynek szőr lehet a szemén, mint a méheknek. De volt egy vicces rész is, bár nem tudom, hogy nem furcsa-e leírni egy újságban. Arról szólt, hogy létezik egy olyan rovarlárva, ami úgy öli meg a többi rovart, hogy lepukizza őket. Ezt nagyon viccesnek találtam."