Számtalan hőséggel, viharokkal terhelt nap, végtelennek tűnő aszályos időszakok váltakoznak az erős esőzésekkel és árvizekkel. Még sok éves kertészkedési tapasztalattal is tanácstalanul állunk ilyenkor.
Ebben a könyvben olyan példákat mutatunk be, amelyek a jövőben jól alkalmazhatók lesznek, és megtudhatjuk, miként csökkenthetjük a vízfogyasztást és hogyan alakíthatunk ki kellemes mikroklímát.
Elvégre a növények a legegészségesebb és legkörnyezetbarátabb „klímaberendezések”. Függetlenül attól, hogy balkonunk, teraszunk, apró előkertünk vagy burjánzó édenkertünk van, az erőforrások védelme és a biológiai sokféleség megtartása kicsiben is elkezdhető.
Ennek alapja a kert lehetőleg természetközeli kialakítása, az ökológiai gazdálkodás, a tudatos bánásmód a növényekkel és az állatokkal és a természet körforgásának megértése.
Margit Beneš-Oeller tájépítészmérnök. Az alsó-ausztriai Natur im Garten (A természet a kertben) mozgalom szakértőjeként rendszeresen ökológiai témájú cikkeket közöl. A kremsi egyetemen kerttörténetet oktat. Főleg a természetközeli és kreatív kertek kialakítása, a gyógynövények, fűszernövények használata és a növények fényképezése foglalkoztatja.