A mókus etető előnyei
A mókus etető tökéletes eszköz a vadon élő állatok etetésére, segítve a mókusok téli felkészülését.
Kiváló választás a madáretetők mellett, hogy támogassuk a természetes élőhelyek védelmét és a környezetbarát etetést.
Ezzel a praktikus, könnyen használható etetővel élvezheted a természet közelségét, miközben a mókusok biztonságos módon férnek hozzá a táplálékhoz.
Ha lehet, alakítsunk ki több etetőhelyet a kertünkben, hogy a mókusok ne zavarják egymást, hiszen sok látogatóra számíthatunk.
A mókus etető méretei:
Magasság: 17,5 cm.
Szélesség: 12,2 cm.
Mélység: 23 cm.
Tömege: 770 g/db.
Anyaga: Fenyőfa, cink, plexi.
A mókusok etetéséről
– Mikor szükséges az emberek segítsége? Kell-e etetnünk a mókusokat?
– "A termés nem mindig jó, az utóbbi időben például a dió hozama és minősége rosszabb. A mogyoró fagyfüggő, a fenyő pedig kiegyensúlyozatlan. Változó, hogy évről évre mennyi toboz és tobozmag lesz. A természetkedvelők ilyenkor támogathatják a mellétáplálást. Olyan helyre tegyünk nyitott, polcszerű etetőt, ahol a patkány, egér nem éri el. Érdemes a fatörzsre helyezni, a mókusok inkább a fákon közlekednek, a lombokon, ágakon ugrálnak, végső esetben jönnek le a földre. Ha télen is vannak utódok, akkor ez bizony nagy segítség a megmaradásban. Éhínség esetén ugyanis elpusztulhatnak a kicsinyek. Azért fenyőfára tettük az etetőt, mert az egyik legfontosabb tápnövényük, ugyanis a tűlevelet, a tobozmagot és a rügyet szívesen fogyasztják. Nagy fenyvesekben, hegyvidékeken komoly mókusállományok élnek. Ott a sötétebb barna színváltozatok jellemzők, a vörösesebb színű inkább a lombhullató erdőkben látható." Dr.Illyés Zoltán biológus
A biológus azt tanácsolja, hogy olajos magvakat, főleg mogyorót rakjunk ki, ezekből sok energiát nyernek. A napraforgót nem annyira kedvelik, a diót pedig egészben, a csonthéjjal együtt helyezzük el, különben rájárnak a madarak. Az sem baj, ha zöldségeket, almát, gesztenyét szerzünk be. A szakember szerint külön itatóra nincs szükség.
Forrás ITT.
Tudj meg többet a fenntartható otthon- és kertápolásról!
Szeretnéd madárbarát kertté vagy balkonná varázsolni az otthonod külső területét? Olvasd el a Zöldbolt 5 tipp a madárbarát kertért/balkonért című cikkét, amely praktikus tanácsokkal szolgál arra, hogyan teremthetsz vonzó és biztonságos helyet a madarak számára a saját kertedben vagy balkonodon. Tudtad, hogy a lakosság is sokat tehet a beporzó rovarok, így például a méhek védelméért? A lakosság méhecskehotelekkel is sokat tehet a beporzó rovarok védelméért cikkünk bemutatja, hogyan hozhatsz létre méhecskehoteleket, amelyek nemcsak a kerted látványát gazdagítják, de a természetes beporzást is elősegítik, így hozzájárulva a környezetünk védelméhez.