Régi – új könnyen termeszthető, szárazságtűrő, ugyanakkor tápértékben magas, kiskertekben is termelhető gabonákat mutatok be, többek között a kölest, csupasz zabot.
Több tápláló zöldség, hüvelyes és gabona is van, amiből egységnyi területről mennyiségben is többet adnak és tápanyagokban gazdagabbak!
Régen, amikor még többnyire a hátsó kertből táplálkozott mindenki, nagy figyelmet fordítottak arra, hogy legyen kukorica és száraz bab is a burgonya mellett, mert azt tartották, hogy ha a burgonya, kukorica és a bab jó termést ad, akkor nem éheznek.
Körbejártam a fehérjeforrások témakörét is, annak érdekében hogy hogyan tudjuk csökkenteni a húsfogyasztást kiskertekben megtermelhető magas fehérjetartalmú növényekkel. Sok titkot rejt ez a témakör és nagyon izgalmas, annyit elmondhatok. Hatalmas lehetőségek rejlenek a kertedben!
A bőség kertje 2 fejezetei::
VÁLTÁS: Hogyan alkalmazkodjunk a megváltozott világhoz életmódunkkal, szokásainkkal? Milyen változtatásokkal tudunk többet kihozni a kertünkből?
INGYEN KERTÉSZKEDÜNK: – ahogy a természet is! Vetőmag, tápanyag, növényvédelem önellátás, hogy zöldségekkel teljesen önellátók legyünk.
MITŐL MŰKÖDIK A TESTÜNK? Az energiát adó teljes értékű táplálékoktól! Válasszuk azokat a tányérunkra, amelyek igazán fontosak a szervezetünknek.
OKOS VÁLASZTÁS – Tervezzük újra a kiskertünket- azt termeljük, ami jól működteti a testünket és mennyiséget is ad!
PRAKTIKUS KONYHA: Hogyan legyen táplálékunk egyszerre finom és egészséges, egyszerű, gyors módszerekkel? Minden titkom benne van, amikre nem jutott idő a kertbemutatókon, de nagyon kíváncsiak voltak rá.
BIOKERTBŐL JÖVEDELEM: Az Ízes Udvar Biofarm ízelítője Biró Mátyástól. Ez azoknak szól, akiknek van kicsit nagyobb területük ahhoz, hogy eladásra is termeljenek